Cronologia

CRONOLOGIA DE TOTS ELS CONCERTS DEL REUS BLUES FESTIVAL DE REUS, QUE ES FA CADA ANY

 

 

 

1991  ERROL WOISKY BLUES QUARTET  (UK-CAT)

         MOSTRA DE BLUES DE PONENT  (CAT)

1992  HARMÒNICA ZUMMEL BLUES BAND  (CAT)

         BIG MAMA AND BLUES MESSENGERS  (CAT)

1993  JAZZ EL DESTRIPADOR      (CAT)

         FAS TARD  (CAT)

         TUNÍSSIA BLUES BAND  (CAT)

1994  LA CONTRABANDA BLUES & ROLL BAND  (CAT)

         ROD REAY & THE HOLEY FUCKERS  (AUSTRÀLIA)

1995  BLUES SOUL  (CAT)

         SLIDE COMPANY  (CAT)

         STEVE DE SWARDT TRIO  (ZIMBAWE-CAT)

         BLUES DE ROSTOLL  (CAT)

1996  PERKINS  (CAT)

         BLUES BUNNY  (CAT)

         BLACK CAT BONES  (CAT)

         STEVE DE SWARDT BLUES BAND  (ZIMBAWE-CAT)

         PIXI DIXI BAND  (CAT)

1997  MICK TAYLOR’S (ROLING’S STONES) ALL STAR BLUES BAND  (USA)

         TANDOORI LENOIR  (CAT) 

         THE BLUES MACHINE  (CAT)

          GRAHAM FOSTER’S NIGHT TRAIN  ( AUSTRÀLIA-CAT)

1998  EDDIE KING  (USA)

         HOOK HERRERA BAND  (USA)

         THE ALLNIGHTERS  (CAT)

         LA BLUES BAND DE GRANADA  (ANDALUSIA)

1999  LEE WOLFE AND THE BLUES RANGERS  (USA)

         JAY KAY BAND  (USA)

         BIG JOE LOUIS AND HIS BLUES KINGS (USA)

         RED HOUSE  (MADRID)

2000  RICHARD RAY FARRELL  (USA)

         ÑACO GOÑI Y LOS BLUESCAVIDAS (MADRID)

          HOOK HERRERA BLUES BAND (USA-CAT)

         CHARLIE WOOD TRIO  (USA)

2001  OH WELL & DET FERRING  (USA)

         STEVE DE SWARDT BLUES BAND (ZIMBAWE-CAT)                               

          THE BLUES DEVILS  (USA)

         THE BLUES BLASTERS  (ANDALUSIA)

2002  LA BLUESERIA (CAT)

         ELADIO REINÓN QUARTET  (CAT)

         VÍCTOR ANEIROS & BLUE NOTES  (GALÍCIA)

         ÑACO GOÑI & RAIMUNDO AMADOR Y LOS BLUESCAVIDAS (MADRID)

         EDU ‘BIGHANDS’ & WHISKEY TREN  (MADRID)

         DAN ELECTRO & THE SILVERTONES  (CAT)

          LLUÍS COLOMA TRIO  (CAT)

2003  TERRAPLANE  (CAT)

         TOTA BLUES  (ARGENTINA-CAT)

         LA BLUESERIA  (CAT)

         AMADEU CASAS  (CAT)

         VÍCTOR URIS  (MALLORCA)

         THE BMC BAND  (CAT)

         MOJO  (AUSTRIA)

         JAVIER VARGAS & ESPÍRITU CELESTE  (MADRID)

         THE MIDNIGHT ROCKETS  (CANADÀ)

2004  5 PERROS  (CAT)

         PARDO-BENAVENT-DI GERALDO  (CAT-MADRID-ITÀLIA)

         MEN IN BLUE + AKEISHA QUEEN (CAT-USA)

         TANDOORI LENOIR  (CAT)

         ALEX A. TNT & THE BROKEN HORNS  (CAT)

         PIXI DIXI BAND  (CAT)

         TONKY BLUES BAND  (CAT)

         PAUL ORTA (USA)

         PATRICE BOUDOT-LAMOT  (FRANÇA)

2005  THE FUNKLAB QUARTET  (CAT)

         HOT CARAJILLO’S HAPPY BAND  (CAT)

         ERROL WOISKY & VÍCTOR URIS QUARTET  (UK-CAT-MALLORCA)

         BONEY FIELDS & THE BONE’S PROJECT  (USA)

         SPANISH BLUES HARP ATTACK  (ESPANYA)

         OTIS GRAND & THE BIG BLUES BAND  (USA)

         SONNY RHODES BAND  (USA)

         DANI NEL·LO  (CAT)

2006  SAX GORDON & BLUES QUATER  (USA)

         CONNIE LUSH & BLUES SHOUTER  (UK)

         TWIN DRAGONS  (ITÀLIA)

         LLUÍS COLOMA SEPTET  ((CAT)

         DIMMY RIDER TRIO  (CAT)

         ARTURO SORIANO  (MADRID)

         DEMIAN BAND  (ARGENTINA)

         HURRICANE BAND (CAT)

         CHARLIE WOOD TRIO  (USA)

         ROY ROGERS & THE DELTA RHYTHM KINGS  (USA)

         URBAN SINNERS  (CAT)

2007  STEVE DE SWARDT & MCD TRIO  (ZIMBAWE-CAT-VALÈNCIA)

         IAN PARKER BAND  (UK)

         MIKE SHANNON BAND  (UK)

         SHERMAN ROBERTSON & BLUES MOVE  (USA)

         BLUE TUBES  (CAT)

         BIG MAMA  (CAT)

         BLUE TOOLS  (CAT)

         SHARRIE WILLIAMS & THE WISEGUYS  (USA)

         BIG YUYU   (MALLORCA)

         ALEX GUITAR  (ANDALUSIA)

         THE SUITCASE BROTHERS  (CAT)

         FAM DE FUNK  (CAT)

2008  XAVIER DOTRAS TRIO  (CAT)

         BLUES DE PICOLAT  (FRANÇA)

         BARCELONA BLUES SOCIETY COMBO  (CAT)

         THE DERRINGER BAND  (USA)

         GORKA BENÍTEZ QUARTET  (CAT-EUSKADI)

         TERRAPLANE  (CAT)

         TRADITIONAL TOURIST  (CAT-CANADÀ)

         LOUISIANA RED  (USA)

         & AL JONES BLUES BAND  (USA)

         TRIPHASIC (CAT)

         SOUL MACHINE  (CAT)

2009  EDU MANAZAS & WHISKEY TREN  (MADRID)

         THE KING REVELERS  (CAT)

         LA BLUESERIA  (CAT)

         THE BREW  (UK)

         GNAPOSS  (CAT)

         QUICO PI DE LA SERRA  (CAT)

         BIG YUYU & THE HOT NITE BAND  (MALLORCA)

         TOTA BLUES BAND  (ARGENTINA-CAT)

2010  BARCELONA BLUEGRASS BAND  (CAT)

          THE WALKING STICK MAN BLUES BAND  (CAT)

          DEDE PRIEST & BAND  (USA)

          XAVI REIJA ELECTRIC TRIO  (CAT)

          ÑACO GOÑI & STEVIE ZEE BLUES REUNION  (MADRID-USA)

          CARLES BENAVENT QUARTET  (CAT-MADRID-ITÀLIA)

2011  SOUL A BANDA

         SITGES ROCK CAFÈ BAND (CAT)

         SUSAN SANTOS & THE PAPA’S RED BAND  (MADRID)

         RED HOUSE & LOU MARINI (BLUES BROTHERS)  (MADRID-USA)

         THE BLACK PINES  (CAT)

         EDU MANAZAS &WHISKEY TRAIN  (MADRID)

         SANTIAGO CAMPILLO & THE ELECTRIC BAND

         LA KOZMIC BAND  (CAT)

2012  ANDREA MOTIS & JOAN CHAMORRO QUARTET& RICARD GILI  (CAT)

         BLAS PIC-ON & THE JUNK EXPRESS  (CAT)

         LA BLUESERIA  (CAT)

         SITGES ROCK CAFÈ BAND (CAT)

         SWING 42  (CAT)

         DEMIAND BAND (CAT-ARGENTINA)

         ERIC SARDINAS & BIG MOTOR (USA)

         TOM PRINCIPATO & AMADEU CASAS TRIO  (USA-CAT)

         MIGUEL TALAVERA POWER TRIO  (CAT)

2013  CUMELLAS & TALAVERA BAND  (CAT)

         GABY JOGEIX  (MADRID)

         DEEP BLUES  (CAT)

         ANA MIDÓN & MILES AWAY

         JANIVA MAGNESS  (USA)

         THE BLENDED BLUES COMPANY (CAT)

         BIG BAND & COR DE GOSPEL DE L’AULA

         DE MÚSICS DE TARRAGONA  (CAT)

2014  JO HARMAN AND COMPANY (UK)

         KRISSY MATTHEWS BAND (UK)

         THE LOST ACOUSTIC SHOW (BAIX CAMP)

         ANDREU MARTÍNEZ BAND (CAT)

         LISA MILLS BAND (USA / UK)

         TRY’S (BAIX CAMP)

         JOHNNY BIG STONE & THE BLUES WORKERS (CAT)

2015  ATOMIC LEOPARDS (CAT)

          STROMBOLI JAZZ BAND (CERCAVILA) (CAT)

          BIG MAMA & RIQUI SABATÉS BLUES BAND (CAT)

          VIRGIL & THE ACCELERATORS (UK)

          THE BLUES TONES (CAMP DE TARRAGONA)

          FU MANCHU JAZZ SERVANS (CAT)

          KILA BROX & FIONA BOYES BAND (UK-AUSTRÀLIA)

          SWEET MARTA & THE BLUES WORKERS(CAT)

          ANDREW-A GROUP (ITÀLIA-CAT)

          THE BLUES PRISONERS (CAT)

          THE FREEWHEELERS (USA-NL-CAT)

          AMADEU CASAS BLUES BAND (CAT

2016  TOTA BLUES (ARGENTINA / CAT)

          GUITARRÓ BLUES (CAT)

          WHITE BOY WHITE (USA /CAT)

          CROSS GOSPEL STREET + CROSSROADS (CAT)

          THE LOST ACOUSTIC SHOW (CAT)

          MOONLIGHT EXPERIENCE / COMBO BLUES (CAT)

          JOAN P. CUMELLAS (Master Class harmònica) (CAT)

          VALENTÍ MOYA & JOAN PAU CUMELLAS TRIO (CAT)

          SMALL RIVER PRISON BAND (CAT)

          RICHARD RAY FARREL BAND(USA /Andalusia)

          LAZY LESTER & HIS LAZY BOOTS (USA / MADRID)

          ALLA CORDA JAZZ DUET(Concert-Vermouth)

         JIMMY BARNATÁN & THE COCOONERS (CANTABRIA)

         CARLOS SHELLY R&B BAND (CAT)